Насловна страна

Велики број грађана Пљеваља на 14. литији

У четвртак 23. јануара 2020. године сви православни житељи Пљеваља били су у литији: Kоме закон лежи у топузу трагови му смрде нечовјештвом!
Молебан Пресветој Богородици служио
Епископски савјет: Спремни смо да се о Закону разговара, али на начин који ће уважавати обе стране у дијалогу
Саопштење Епископског савјета
Српске Православне Цркве у Црној Гори
Никшић, 22. јануар 2020.
Епископски савјет
НАЈАВА: Светосавске академије у Епархији милешевској
Поводом Савиндана, дана прослављања првог српског Архиепископа, учитеља и просветитеља, Светог Саве, у Епархији милешевској, са благословом Епископа милешевског г.
Човеку је најважније да остварује и одржава блискост са Богом

Празник Светог Јована Крститеља и Претече Господњег свечано је и молитвено  прослављен у храмовима Епархије милешевске, у понедељак 20. јануара 2020.
Пливање за Часни Крст у Епархији милешевској
Већ постаје традиција да о Празнику Богојављења и у Епархији милешевској храбри и одважни момци и девојке пливају у хладним водама за Часни Крст.

Репортажу из Пријепоља,
Тринаеста литија у Пљевљима

Епископ Атанасије: У Богојављењу смо добили све

У недељу 19. јануара 2020. године, на велики хришћански Празник Богојављења, Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије богослужио је о храмовној слави у
Пљевља дванаести пут поручују: Не дамо светиње!

Велики број православних вјерника окупио се у четвртак 16. јануара 2020. године у 18 часова испред цркве Свете Петке на молебану Пресветој Богородици и дванаестој литији
На почетку нове године потребно је сагледати како користимо време даровано нам од Господа

На почетку Новог 2020. лета доброте Господње, 14/1. јануара, на дан када наша Света Црква прославља и велико светило Цркве
Одлучност Пљевљака у одбрани светиња не јењава

– Фото: ПВ портал/Веселин Драгаш

У недељу, 12. јануара 2020. године, у Пљевљима је одржана једанаеста литија у знак протеста против усвајања Закона о слободи вероисповести.