Епископ Атанасије обишао радове у милешевској порти

У среду 21. октобра 2020. године Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије обишао је радове који су тренутно у току у оквиру комплекса манастира Милешеве.

Најпре је обишао радове на санацији делимично оштећене куполе манастирског храма Вазнесења Господњег. Радови се приводе крају и у току дана би требало да буду комплетно завршени, према речима извођача радова.

Након тога Преосвећени је обишао и нови објекат који је у фази завршних радова, манастирску радионицу. Радници вредно раде и у најскоријем времену би требало све да буде завршено и објекат предат сестринству на употребу.

Епископ Атанасије је након обиласка радова дао кратку изјаву за радио Милешеву у којој је изразио своје задовољство током и квалитетом извођења. Након завршетка радова на новој манастирској радионици уследиће распоређивање просторија и њихово стављање у функцију.