Митрополија црногорско-приморска министру одбране режима: Саопштење за јавност

Министар одбране режима

Цетиње, 6. јул 2020.

Министар задужен за одбрану режима од свих измишљених ”издајника” и ”непријатеља” Црне Горе је још једном, у својој данашњој изјави, показао свој острашћени антицрквени став, покушавајући да протури режимску пропагандну измишљотину о томе да су литије некаква политичка платформа и дио наводне изборне кампање.

Као и његови истомишљеници, потпуно пренебрегава чињеницу да су Митрополија, али и Епископски савјет Српске православне Цркве у Црној Гори, јавно, недвосмислено и вишекратно саопштили да литије имају за циљ промјену неуставног, дискриминаторног и антицивилизацијског Закона о слободи вјероисповијести и да ће престати чим до такве промјене дође, што ће означити и поновно успостављање, данас грубо нарушеног, права на пуну слободу вјере, као цивилизацијске и демократске свечовјечанске тековине.

Срамне и неистините квалификације министра одбране режима о томе да ”Црква не признаје државу”, да у њој ”илегално послује” (јадног ли избора ријечи за означавање вјековног дјеловања и постојања ове Цркве у Црној Гори), не пријављује боравак свештеника (што је тако невјероватна манипулација, да је много и од овог и оваквог министра), као и остали обмањивачки наводи, немају за циљ ништа друго, осим нечасно сатанизовање установе која осам вијекова без престанка постоји и изграђује ову земљу, а уз то очигледно представљају и покушај придобијања гласова антицрквених екстремиста за потребе најављених избора.

Умјесто што се брука учећи духовности митрополита Амфилохија, могао би да покуша да највише функционере своје партије посавјетује да није паметно ни добро ни могуће да секуларна партија, којој су на челу јавно декларисани атеисти, има амбицију да прави своје вјерске заједнице.

На крају, најдобронамјерније савјетујемо министру одбране режима, да замисли, а ми то већ знамо, како би на његове отровне стрелице према Цркви реаговали они часни и одважни министри одбране Књажевине и Краљевине Црне Горе: на примјер, Илија Пламенац, Јанко Вукотић или Митар Мартиновић. Но, ко зна је ли му стало, јер су можда и они за режимског министра и његову дружину такође ”издајници”?

Из Митрополије црногорско-приморске