НАЈАВА: Мештани Шула и Брвенице у литији до Пљеваља

Са благословом Његовог Преосвештенства Eпископа милешевског г. Атанасија, у недјељу 9. фебруара 2020. године, од храма Светог Великомученика Прокопија из Шула и од храма Рођења Пресвете Богородице из Брвенице кренуће двије велике народне литије. Литија из Шула креће у 13 сати кроз насеље, а потом аутомобилима до Брвенице гдје ће се састати са литијом која креће из Брвенице у 15 сати. Учесници литије ће пјешачити из Брвенице до Пљеваља гдје ће присуствовати Молебану у Цркви Свете Петке који ће служити Eпископ милешевски Атанасије. Након одслуженог Молебана кренуће велика литија улицама Пљеваља.

Нарочито позивамо грађане који до сада нису учествовали у литијама да нам се придруже и буду дио ове највеће породице, која једнодушно и мирно исказује свој протест против антицрквеног Закона о слободи вјероисповијести. Наглашавамо да је и ова, као и свака друга литија, молитвени ход у ком ми на хришћански начин бранимо своје светиње! Сви су добродошли без обзира на вјерску, националну или политичку припадност.

Протојереји Дарко Јовић и Никола Олић