Председник Општине Пљевља посетио Митрополита Атанасија

Председник Општине Пљевља др Дарио Вранеш посетио је, у уторак 22. октобра 2024. године, Његово Високопреосвештенство Архиепископа и Митрополита милешевског г. Атанасија у Епархијском двору у Пријепољу.

У срдачном разговору саговорници су размотрили више питања везаних за живот верног народа пљеваљског краја као и других општих тема из друштвеног и црквеног живота. Поред осталог највише су разговарали о предстојећој прослави храмовне славе Саборног храма Свете преподобне Параскеве – Свете Петке у Пљевљима, с обзиром да др Вранеш има ту част да буде овогодишњи домаћин и кум прославе.

Високопреосвећени је најтоплије заблагодарио г. Дариу на његовом свеукупном ангажовању и многобројним видовима помоћи Српској Православној Цркви и Епархији милешевској коју свакодневно исказује. Потом му је упутио неколико смерница како би прослава протекла у најбољем реду и пожелео њему и његовој породици добро здравље, миран и дуг живот.