Прослава Илиндана у манастиру Бања код Прибоја

Прослава великог празника Светог пророка Илије – Илиндана у Епархији милешевској започела је у навечерје празника, у четвртак 1. августа 2024. године, свечаним празничним вечерњем са петохлебницом које је Његово Високопреосвештенство Архиепископ и Митрополит милешевски г. Атанасије служио у манастиру Светог Николаја у Прибојској Бањи.

Саслуживали су архијерејски намесник прибојски протојереј-ставрофор Марко Папић, настојатељ манастира Светог Николаја игуман Петар и протођакон Иван Савић уз учешће великог броја верног народа. Међу присутнима су били и председник Скупштине општине Прибој г. Борис Мрдовић и начелник Општине Рудо г. Драгољуб Богдановић.

Поздрављајући сав сабрани верни народ и честитајући славу, Високопреосвећени је препоручио да се у животу увек угледамо на оне који су свој живот правилно усмерили и довршили, свете угоднике Божије. Да нам они увек буду пример и узор како да и ми ходимо кроз живот, следећи Христа, као што су га и они следили. Нагласио је да ми у нашем народу српском имамо много таквих добрих примера који су нама прокрчили пут ка Царству Небеском и да их ми увек са радошћу прослављамо и следимо.

Потом је у манастирској порти уприличен богат културно-уметнички програм у којем су учешће узели чувари народне традиције: здравичари, гуслари, певачи извика, културно-уметничка друштва Златиборског округа и шире.