Прослављена слава храма Свете великомученице Марине у Каменој Гори

Његово Високопреосвештенство Архиепископ и Митрополит милешевски г. Атанасије служио је, у уторак 30. јула 2024. године, Свету архијерејску Литургију у храму Свете великомученице Марине у Каменој Гори код Пријепоља, поводом обележавања храмовне славе. Саслуживали су протојереј-ставрофор Никола Перковић, служите у манастиру Милешеви;, јереј Радан Драгутиновићу, старешина поменутог храма; и протођакон Иван Савић.

Међу бројним верним народом, Каменогорцима и њиховим гостима, био је и Председник општине Пријепоље г. Драго Попадић са сарадницима.

Након заамвоне молитве освештени су славски дарови и преломљен је славски колач које су припремили чланови Грађевинског одбора храма у Каменој Гори.

У пастирској беседи Високопреосвећени је, поред осталог, рекао: – Задржимо нашу пажњу на овоме дану и овоме оствареном делу. Задржимо пажњу да бисмо што дуже и дубље остали у том истом искуству заједништва са Богом. Бог нам је да о сјајне примере и заступнике, као наше пријатеље, заступнике пред Њиме.

– Данас нам се изнова поставља најбитнија тема живота. Како се држати пред Животом? Како се ми држимо пред животом у оваквом свету какав је овај наш, кад видимо да се поново оснажује зло, узима маха по читавој планети. Како стојимо пред животом, јесмо ли се уплашили, осећамо ли сигурност, на чему се држимо? А одговор на сва та питања нам даје једна девојка од петнаест година! Света великомученица Марина! И то најтачнији и најсигурнији одговор. Она је њеним мучитељима рекла: Христос је моје Царство вечно, у Њему осећам сигурност. Мој мир и спокој долазе од Њега, и то за сву вечност.

Владика је на крају похвалио добар рад и труд Грађевинског одбора, њиховог пароха, оца Радана, али и свих мештана Камене Горе који се труде да што пре доврше њихов храм како би имали место где ће се сакупљати, где ће учвршћивати своју веру и где ће бити њихово место останка и опстанка на овим просторима.

Домаћини славе су припремили трпезу љубави за све сабране па је тако уз послужење, песму и богоугодне разговоре настављено саборовање у славу Божију и у част Свете великомученице Марине.

Беседу Архиепископа Атанасија можете послушати овде: