У Пљевљима служен помен Патријарху Варнави

Његово Високопреосвештенство Архиепископ и Митрополит милешевски г. Атанасије служио је, у среду 24. јула 2024. године, помен блажене успомене Патријарху српском Варнави (Росићу), његовим родитељима, браћи и рођацима, који сви почивају на старом градском гробљу у Пљевљима.

Поред пљеваљског свештенства помену су присуствовали Председник општине Пљевља др Дарио Вранеш са сарадницима, чланови Српског културног центра Патријарх Варнава из Пљеваља као и малобројни чланови породице Росић.

Обраћајући се присутнима Високопреосвећени Епископ Атанасије је рекао: – Црква све држи у своме загрљају, молитви, љубави и памћењу. Ми се молимо и за оне који су испред нас, који су бољи од нас. Знајући да су бољи од нас ми се ипак молимо зато што их волимо и држимо их у загрљају молитве и љубави. Љубав и молитва иду заједно.

– Ми смо молитву почели још синоћ, за оне који су пред Богом бољи од нас, молећи се уједно и њима да се они моле за нас пред Богом, да нас заступају пред Богом, да нас све Бог држи у свом загрљају.

– Синоћ смо почели молитвено сећање на Патријарха Варнаву, на месту где почивају његови земни остаци. И ево настављамо молитву на месту где почивају часни родитељи Патријарха Варнаве.

– Сви смо у Цркви повезани љубављу Христовом, истом припадношћу Царству Христа Цара Вечнога. Нека Господ учини да душе оних који су преминули у вери у Њега почивају у миру Његовоме и блаженству. А нама да Господ дâ снаге да наставимо живети како је по Његовој вољи, то јест, како треба, поручио је Архиепископ Атанасије благосиљајући све присутне.

Обраћање Архиепископа Атанасија можете послушати овде: