Преображење Господње Слава Града и Саборног храма у Требињу

Данас, на празник Светог Преображења Господњег, прослављена је храмовна слава требињског Саборног храма. Том приликом, Светом архијерејском Литургијом началствовао је Високопреосвећени Архиепископ цетињски и Митрополит црногорско-приморски Господин Јоаникије, уз саслужење Високопреосвећених Митрополита Атанасија милешевског и домаћина Димитрија захумско-херцеговачког и стонско-приморског. Високопреосвећеним Митрополитима саслуживало је свештенство и свештеномонаштво Епархије ЗХиП као и гости из бројних епархија СПЦ.

По благослову Владике Димитрија, на јеванђељску тему бесједио је Високопреосвећени Архиепископ и Митрополит милешевски Господин Атанасије.

Након Причешћа, извршено је освећење славског колача, жита и грожђа, а сабраном вјерном народу обратили су се домаћин Владика Димитрије и Високопреосвећени Архиепископ цетињски и Митрополит црногорско-приморски Господин Јоаникије.

У суботу, идући у сусрет празнику Светог Преображења Господњег, СПЦО Требиње организовала је духовно предавање на којем се сабранима обратио професор књижевности Ненад Гугл, говорећи на тему „Пут ка Христаништу“.

У навечерје празника, вечерње богослужење са петохљебницом служио је Високопреосвећени Митрополит милешевски Атанасије, уз присуство домаћина Високопреосвећеног Митрополита Димитрија.

Видео и фото албуми: Владо Ружић

Фото албум: Марко Вучинић