Архијерејска Литургија у Милешеви

На Празник Сабора Светог Архистратига Михаила, 21. новембра 2017. године, Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије служио је Свету архијерејску Литургију у манастиру Милешеви. Саслуживали су духовник овог манастира архимандрит Леонтије, и протођакон Никола Перковић.

У својој проповеди Епископ је нагласио да се и ми људи придодајемо Сабору Светих небеских бестелесних сила. Према речима Преосвећеног владике, придодајемо се пре свега у слављењу Бога на небесима, придодајемо са свим светим слугама Божијим који су слободно одлучили да заједно са Анђелима поштују и прослављају Бога, и на том Сабору поново дајемо обећање и утврђујемо своје речи да ћемо и даље служити Богу, своме спасењу и спасењу других.

На крају беседе Владика је узнео молитву Богу да Сабору Светог Архистратига Михаила приступи сав српски род и сви људи и сва васељена, и сви они који су свесно отпали од Цркве да се кроз покајање врате овом Светом Сабору и Цркви Христовој.