Божић се слави у Дому Божијем

У недељу Светих Отаца, 31. децембра 2017. године, Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије служио је Свету архијерејску Литургију у храму Светог Великомученика Георгија на Гукама надомак Пљеваља.

Саслуживали су: протојереј-ставрофор Момир Васиљевић, пензионисани свештеник из Митрополије дабробосанске; протојереј-ставрофор Саша Јањић, архијерејски намесник пљеваљски; протојереј-ставрофор Боривоје Пантић, протојереј-ставрофор Огњен Перковић, пароси пљеваљски; протосинђел Владислав, настојатељ Светотројичкe oбитељи код Пљеваља; јеромонах Зосима, настојатељ Светоархангелског манастира у Ђурђевића Тари; и протођакон Никола Перковић. За певницом су одговарали протојереј-ставрофор Драган Видаковић, архијерејски намесник прибојски, и јереј Немања Вранић, парох новоприбојски.

Сви они који су се постом, молитвом, покајањем, љубављу припремали да заједничаре са Господом Исусом Христом, приступили су Светој тајни Причешћа. Поучавајући паству Епископ је рекао да нам предстоји највећи рођендан у историји, рођендан Бога у телу, Сина Божијег који се од вечности као Бог рађа од Оца, а у времену ради нас људи се рађа од Пресвете Богородице, и тај највећи рођендан треба правилно прославити: -Божић се најисправније слави у Дому Божијем, у храму овоме који ви са љубављу и вером и у вашој материјалној оскудици изграђујете. У храму се са Богом сусрећемо и са њим заједничаримо за Његовом трпезом, причешћујемо се Његовим Пречасним Телом и Крвљу и испуњавамо се Њиме тако да Његове енергије, благодат и живот су присутни у нама. Нажалост, и у данашње време постоје они који желе да народ одвоје од трпезе Господње, од храма Божијег и одведу на странпутицу, нудећи му духовне отрове. Не дозволите да вас такви заведу и зато децу своју доводите у православне храмове да се науче како да правилно прослављају Господа коме нека је слава у све векове. Aмин!

После свете Литургије Преосвећени Епископ је поближе упознат са даљим плановима у вези са наставком фрескописања храма и изградњом парохијског дома Српска кућа, који ће бити културно-просветни центар православног живља у овом делу Црне Горе. Владика је изразио задовољство и похвалио свештенике подстакавши их на даљи рад на добробит црквене заједнице коју предводе.

Братство храма је уприличило трпезу љубави.