Директор Канцеларије за вере Црне Горе посетио Епархију милешевску

Генерални директор Директората за сарадњу са вјерским заједницама при Министарству правде Републике Црне Горе, г. Драган Радовић, са сарадницима је у понедељак 15. априла 2024. године посетио Милешевску епархију.

Уваженог госта је у манастиру Свете Тројице код Пљеваља дочекао и угостио Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије.

У срдачном разговору, саговорници су се сложили да је неопходна стална сарадња и узајамно поштовање и поверење Државе и Цркве ради унапређења и побољшања услова живота свих грађана. Ради постизања тог, али и свих других позитивних циљева, у будућности су потребни што чешћи разговори, посете, размена мишљења, заједнички планови и пројекти који ће помоћи да се живот грађана одвија на добробит свих без обзира којој вери или народу припадају.