Епископ Атанасије обишао манастир Светог пророка Илије на Јабуци код Пријепоља

Вођен пастирском бригом за поверено му словесно стадо Христово, Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије посетио је у петак 11. марта 2022. године манастир Светог пророка Илије на Јабуци код Пријепоља. Игуманија Ана са својим сестринством са радошћу је дочекала Епископа.

Посета Епископа овој светињи је додатни знак подршке сестринству у молитви и монашком подвигу. Чист ваздух на овој планини, лепота природе и снежи покривач посебно надахњују на размишљање о Богу и Његовој премудрости, истакао је Преосвећени у разговору са игуманијом. Владика је посебно похвалио сестринство за њихову ревност и истрајност у непрестаној молитви.

Игуманија Ана се захвалила Преосвећеном на његовој посети и бризи и пожелела да дуго, у здрављу, мудро и с очинском љубављу руководи Епархијом на радост и духовну корист монаштва, свештенства и свих верних.