Епископ Атанасије обишао радове на новом манастирском конаку у Милешеви

Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије обишао је у петак 3. априла 2020. године градилиште у манастиру Милешеви где је у току изградња новог монашког конака, западно од постојећег старог. Констатовано је да радови упркос новонасталој ситуацији теку задовољавајуће, уз примену свих мера које је прописала Влада Републике Србије. Ако се у међувремену не догоди нешто ново непредвиђено радови би требало да се одвијају планираном динамиком, и не би требало да буде кашњења.

Пројектом који је одобрио Завод за заштиту споменика културе из Краљева предвиђено је да у новом монашком конаку буду смештене монашке радионице за шивење, везење, иконопис, рукодеље, као и помоћне просторије за те радионице.