Епископ Атанасије: Свети Јован Крститељ је сведок Божијег јављања

Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије служио је у суботу, 20. јануара 2024. године, на дан молитвеног сећања на Сабор Светог Јована Крститеља, Свету архијерејску Литургију у храму Васкрсења Христовог у Новом Прибоју. Саслуживали су архијерејски намесник прибојски протојереј-ставрофор Марко Папић, старешина храма протојереј Спасоја Вујанић и протођакон Иван Савић.

Честитајући празник и славу свим свечарима Преосвећени Епископ Атанасије је, у пастирској беседи, рекао: – Ми увек исповедамо да небеса нису затворена, него се отварају и Бог се јавља. Ради нашега спасења је дошао, да поживи са нама, да нас научи, да нас избави. Остаје са нама као наш Спаситељ.

– Имамо сведоке Његовога јављања. То је онај кога данас Црква слави, Свети Јован Крститељ, који је видео Господа и крстио га у реци Јордану. Он је, у усхићењу, гледајући Господа како прилази рекао: Гле, Јагње Господње, Које узима на себе грехе света.

– Овоме свету и даље треба ослобођење, од греха, од власти сатане, од утицаја демонскога. И коме да се обратимо. Могли бисмо и ми Светом Јовану да упућујемо своје молбе да нас ослободи од наших греха, да их спере. И то ћемо и чинити. Молимо се Светом Јовану да и нама помогне, да и ми примимо, слично њему, да љубимо Господа и да се уздржавамо од свакога греха, сваки грех да одбијамо. Да живимо једино за Господа, поручио је Епископ Атанасије.

Након Божанске Литургије у храму Преосвећени Епископ Атанасије је посетио дом протојереја-ставрофора Марка Папића, који Светог Јована прославља као своју Крсну славу, где је освештао славске дарове и преломио славски колач.