Епископ Атанасије у посети Пљевљима

На позив извршног директора Рудника угља А. Д. Пљевља г. Славољуба Попадића Епископ Милешевски г. Атанасије је у среду 25. септембра присуствовао Свечаној академији у Дому културе у Пљевљима поводом обележавања 24. септембра, дана рудара.

Академији су између осталих присуствовали председник општине Пљевља г. Игор Голубовић, министар одбране Републике Црне Горе г. Предраг Бошковић, главни имам Хусеин-Пашине џамије у Пљевљима Самир еф. Кадрибашић, комплетан одбор директора Рудника угља А. Д. Пљевља  и многе друге угледне личности Црне Горе.

Извршни директор рудника угља г. Славољуб Попадић у поздравном говору захвалио се свим присутним званицама а посебно представницима верских заједница што су се одазвали њиховом позиву. Нагласио је да са Епархијом милешевском и Епископом Атанасијем рудник угља има посебно добру сарадњу на добробит обе стране и целокупног становништва Пљеваља.

Након завршетка Свечане академије, Епископ Атанасије је био у посети мати Магдалини, игуманији манастира Дубочица, у пљеваљској болници, где се због болести налази на лечењу.