Група ходочасника из Украјине посетила Милешеву

На Крстовдан, 27. септембра 2021. године, манастир Милешеву је посетила група ходочасника из Митрополије житомирске Украјинске Православне Цркве Московског Патријархата.

По благослову њиховог Митрополита г. Никодима, верници које предводи протојереј Роман Цукало пошли су на поклоничко путовање у Србију. После Литургије у Студеници, поклоници су пристигли на вечерњу службу у манастир Милешеву, поклонивши се њеним светињама: руци Светог Саве, његовом гробу, моштима Светог краља Владислава и Светог Нестора Милешевског, као и Белом Анђелу.

Након службе ходочасници су се сусрели са Преосвећеним Епископом милешевским Атанасијем са којим су срдачно разговарали. Владика им се захвалио што су посетили манастир Светог Саве и пожелео да их на њиховом поклоничко путовању прати Божији благослов.