Васкрс свечано прослављен у Милешеви

На Светло Васкрсење Христово, 5. маја 2024. године Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије. служио је Васкршње јутрење и Васкршњу Литургију у Вазнесењском храму манастира Милешева. Саслуживали су протојереј-ставрофор Никола Перковић и протођакон Иван Савић, уз учешће великог броја верног народа, а нарочито деце.

Након заамвоне молитве освештана су васкршња јаја која су на крају подељена свима присутним

У току Божанске Литургије прочитана је овогодишња саборна васкршња посланица Патријарха српског г. Порфирија и свих архијереја Српске Православне Цркве.

По отпусту Епископ Атанасије је поздравио сабрани верни народ сверадосним Васкршњим поздравом, Христос васкрсе, и додао: – Позивамо да садржај ове посланице остане у нашем памћењу, да тај садржај буде стално у нашем уму, нашем срцу и да буде подстрекач нашој вољи, нашој снази, нашој енергији.

– Кроз Христову победу над смрћу ми смо постали јачи. Али, није све завршено. Ми смо постали јачи у односу на зло, у односу на сваку болест, чак и у односу на смрт. Постали смо јачи, али Господ нас је позвао да наставимо, а Он ће у нама делати даље, кроз историју, кроз сва времена.

– Да се не бојимо, рече Он, Ја сам са вама до краја света, до краја века. Зато да се не бојимо. Биће и даље страдања, болести и смрти, али смо постали јачи, и са Богом ми ћемо побеђивати, и он ће побеђивати у нама, кроз нас, до краја света, нагласио је Епископ Атанасије.

Васкршњу беседу Епископа Атанасија можете послушати овде: