Материце су дан измирења мајки и синова

У храму Светог Николаја Охридског и Жичког у Коловрату код Пријепоља, на Материце, 24. децембра 2017. године, Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије је служио Свету архијерејску Литургију.

Саслуживали су протојереји-ставрофори Јово Андан и Марко  Папић, као и протођакон Никола Перковић. У току Свете Литургије причестио се велики број верујућих благодарећи Богу на свему.

У својој беседи Преосвећени Владика је рекао да се на данашњи дан сећамо добрих мајки кроз историју, из Старог и Новог Завета, а најбоља међу њима је Мајка Божија, Пресвета Богородица.

– И наш род српски има велики број узорних мајки, једна од њих је и мајка девет Југовића која је синове своје родила и васпитала како треба па их је увек девет јер су сви добро васпитање примили. Остају на броју само они који су добро васпитани, а како неко прима лоше васпитање тако и отпада. На данашњи дан мајки деца треба са захвалношћу да се сећају колико су труда њихове мајке уложиле док су их подигле и васпитале, а то није лако. Данашњи дан је и дан измирења мајки и синова и дан обећања да ће све бити у реду и да ће се сви поправити, поручио је Епископ Атанасије.

Након Свете литургије братство овог светог храма је уприличило трпезу љубави.