Министар културе и информисања Републике Србије Маја Гојковић посетила Милешеву

У петак 1. окотобра 2021. године у Дому културе у Пријепољу одржана је централна прослава манифестације Дани европске баштине у Србији.  Манифестацију је отворила министар културе и информисања Републике Србије гђа Маја Гојковић. Том приликом са својим сарадницима посетила је и манастир Милешеву, где их је дочекао Преосвећени Епископ милешевски г. Атанасије.

Том приликом, гости су обишли манастирску цркву и ризницу,  и упознали се са историјом Милешеве. У срдачном разговору, Епископ и гђа манистар су разменили идеје по питањима културног и духовног наслеђа манастира Милешеве, Епархије милешевске, као и целе Српске Православне цркве.

Владика је на растанку уваженој гошћи уручио скромне поклоне, да је подсећају на боравак у нашој светињи.