Наречење изабраног Епископа ЗХиП Господина Димитрија

Након избора архимандрита Димитрија, маја мјесеца 2018. године, за новог Епископа захумско-херцеговачког и приморског, Црква Божија, у навечерје Седамнаесте недјеље по Духовима, 22. септембра 2018. године, савршила је и чин његовог наречења.

Свечаним чином наречења, непосредно прије Вечерњег богослужења, началствовао је, Његова Светост, Архиепископ пећки, Митрополит београдско-карловачки и Патријарх српски, Господин Иринеј, уз саслужење мноштва епископа, презвитера, ђакона и вјерног народа Божијег.

Током богослужења, новоизабраном Епископу Димитрију, и званично је саопштена Одлука Светог архијерејског сабора Српске православне цркве, о његовом избору, након чега се новоизабрани Епископ изјаснио о прихватању и непротивуријечењу.

Слиједећи древну праксу избора новог епископа, током свете Литургије, у Недјељу седамнаесту по Духовима биће извршена, хиротонија и устоличење нареченог Епископа Димитрија.

текст: ђакон Бранислав Рајковић
фото: Радован Дангубић