ПОМОЗИ УГРОЖЕНЕ СРПСКЕ ПОРОДИЦЕ ПОГОЂЕНЕ ЗЕМЉОТРЕСОМ НА БАНИЈИ И ПОПЛАВАМА НА КОСМЕТУ

Епархија милешевска са благословом Његовог Преосвештенства Епископа милешевског г. Атанасија у сарадњи са ХО “Сви за Космет” организује прикупљање новчане помоћи за угрожене српске породице погођене земљотресом на Банији и поплавама на Косову и Метохији. Прикупљен новац Епархија милешевска проследиће у једнаком износу Митрополији загребачко-љубљанској и Епархији рашко-призренској.

Хуманитарне донаторске кутије за прикупљање новчаних донација биће постављене у православним храмовима и у угоститељским објектима.

Православни храмови:

– Манастир Милешева, Пријепоље,
– Храм Светог Василија Острошког, Пријепоље,
– Храм Светог Николаја Охридског и Жичког, Пријепоље (Коловрат),
– Храм Светог великомученика Прокопија, Пријепоље (Велика Жупа),
– Храм Успења Пресвете Богородице, Пријепоље (Ивање),
– Храм Светог цара Константина и царице Јелене, Пријепоље (Сељашница),
– Храм Васкрсења Христовог, Нови Прибој,
– Храм Светог великомученика кнеза Лазара, Стари Прибој,
– Манастир Бања, Прибојска Бања.

Угоститељски објекти:

– Caffe Cotton, Пријепоље,
– Caffe Bronx, Пријепоље.

Позивају се сви људи добре воље који су спремни да дају свој скроман допринос да то и учине. Потребни смо нашој браћи и сестрама.