Прослава Светог оца Николаја у манастиру Бања код Прибоја

На дан када се наша Света Црква молитвено сећа Светог Николаја Мирликијског Чудотворца, 19. децембра 2017. године, манастир Бања код Прибоја је торжествено прославио храмовну славу.

Свету архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије уз саслужење  протојереја-саврофора Драгана Видаковића – архијерејског намесника прибојског, архимандрита Теофила – настојатеља манастира Сељани код Пријепоља, јеромонаха Петра – настојатеља манастира Бања, јеромонаха Јеротеја и јерођакона Романа из Световасилијевске острошке обитељи и протођакона Николе Перковића.

У овом светом сабрању учествовао је бројни народ, а посебну радост  донели су ђаци из Основне школе Никола Тесла у Прибојској  Бањи, директор школе Никола Тошић и наставно особље.

Током Свете литургије Епископ је благословио славки колач и жито. Владика Атанасије се пригодном беседом обратио сабранима, рекавши да се Свети Николај највише препознаје по томе што је био добар човек, што има све најбоље људске особине: правдољубивост, милосрђе, дружељубивост, саосећајност са онима који страдају и којима треба помоћ. На крају беседе Владика је пожео да се деца развију у добре људе и стекну све врлине, а сви старији да обнове доброг човека у себи, уз помоћ и молитвено заступништво Светог оца Николаја.

Након Свете литургије приређена је трпеза љубави и послужење за све присутне госте.