Света архијерејска Литургија у манастиру Милешеви

У петак 9. октобра 2020. године, на дан када Света Православна Црква прославља и молитвено се сећа на Светог апостола и јеванђелисту Јована Богослова, Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије служио је Свету архијерејску Литургију у Вазнесењском храму манастира Милешеве. Саслуживали су архимандрит Леонтије и ђакон Иван Савић. За певницом је на молитве и прозбе одговарало монашко сестринство манастира Милешеве предвођено игуманијом мати Аквилином.

– Прослављајући угоднике Божије препоручујемо се њима за молитвено заступништво пред престолом Бога Живога. Тако је било и у овај дан када се прославља највернији, најоданији, најискренији ученик Христов, нагласио је Епископ Атанасије честитајући присутнима празник.

Утоку Божанске Литургије, Владика се сетио и свих оних којима је помоћ Божија у овом тренутку неопходна, болесних, невољних, заточених, и свих оних који од Бога помоћ моле.