Света браћа су божанском светлошћу обасјали словенске просторе

На Празник свесловенских просветитеља, Светих Равноапостолних Кирила и Методија, 24. маја 2019. године, Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије служио је Свету архијерејску Литургију у манастиру Милешеви.

Саслуживали су архимандрит Леонтије, протојереј-ставрофор Ранко Милинчић и протођакон Никола Перковић.

У беседи Владика је рекао да су Света браћа Кирило и Методије примили светлост коју су имали сами апостоли коју им је Господ даровао а који је и сам светлост: – Они су том божанском светлошћу обасјали словенске просторе, и та светлост се није угасила, она и сада сја и ми благодаримо Богу што нам је дао да у тој светлости и  ми ходимо, настојећи да нешто од тога усвојимо. Славећи свете настојимо да ту светлост задржимо и предајемо времену после нас. Молећи се Светим равноапостолним Кирилу и Методију да нам дају својим светим молитвама и издејствују од Бога ту снагу вере и љубави. Ако не будемо имали вере и љубави нећемо имати ни те светлости јер се та светлост вером и љубављу усваја. А каква је та љубав показали су они који су се одрекли овога света и свих светских задовољстава да би само Богу угодили и Цркву Његову изграђивали.