Ученици веронауке на дводневном излету

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа милешевског г. Атанасија, ученици веронауке старијих разреда основних школа из Пријепоља, Велике Жупе, Ивања и Бродарева били су на дводневном излету на Златибору и Мокрој Гори, 16. и 17. новембра 2019. године.

Предвођени својим вероучитељем г. Раданом Драгутиновићем и уз помоћ вероучитеља из Нове Вароши г. Николе Џамбасовића, ученици су били у прилици да посете Стопића пећину, храм Преображења Господњег и да прошетају центром Златибора. Ученици су такође имали прилику да се друже и са својим вршњацима из Српске Црње који су били у пратњи свог вероучитеља г. Драгана Стојишина.

Други дан посете престоници српског планинског туризма, започет је Божанском Литургијом у храму Преображења Господњег на којој су ђаци одговарали на прозбе и возгласе. Након Литургије уприличена је шетња стазом здравља. Своје дружење у природи, ђаци су наставили и на Мокрој Гори, посетивши Дрвенград и цркву Светог Саве.

Пуни лепих утисака, ученици веронауке су се вратили у Пријепоље у раним вечерњим часовима.