Учесници Међународне математичке конференције посетили манастир Милешеву

Од 2. до 8. јуна 2024. године, у организацији Математичког института САНУ, на Златибору се одржава девета Међународна математичка конференција на којој учествују математичари из Србије, Русије, Италије, Црне Горе, Пољске, Израела и других земаља.

Учесници конференције су у среду 5. јуна 2024. године посетили манастир Милешеву. Поред математичара, учесника Конференције, у посети манастиру Милешеви је био и председник САНУ, др Зоран Кнежевић.

У Вазнесењском храму манастира Милешеве уважене госте је дочекао Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије. Владика је посетиоце манастира поздравио, благословио њихов рад, пожелео успех и свако добро од Господа а потом су се упознали са историјатом и значајем манастира.