Епископ Атанасије у Епархији бихаћко-петровачкој

У уторак, 16. августа 2017. године Његово Преосвештенство Епископ милешевски и администратор Епархије бихаћко-петровачке г.Атанасије је председавао радним састанком поводом припрема за предстојеће устоличење изабраног Епископа бихаћко-петровачког Господина Сергија, 10. августа ове године. Састанку су поред архијерејских намесника Епархије бихаћко-петровачке присуствовали и архијерејски заменик, чланови Епархијског црквеног суда и службеници ове Епархије. Како би организација овог несвакидашњег догађаја протекла у најбољем реду Епископ Атанасије је поделио задужења свештеницима и свештеномонасима Епархије којом администрира. Састанак је одржан у Епископији у Босанском Петровцу.

Истог дана, Епископ Атанасије је примио проф. др Владимира Лукића, председника Удружења „Јасеновац-Доња Градина“ а поводом реализиције идеја у вези са подизањем спомен храмова на стратиштима Срба у Другом светском рату у Гаравицама код Бихаћа, на Шушњару и код житног магацина у Санском Мосту. Подизањем спомен храмова са именима жртава жели се одати дужно поштовање постадалима којих је на овим просторима било између 17.000 и 19.000.

Редакција сајта