Архијерејска Литургија у Дубочици

На празник Свете равноапостолне Марије Магдалине, 4. августа 2018. године, Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије служио је Божанску Литургију у манастиру Светог оца Николаја у Дубочици код Пљеваља. Саслуживали су настојатељ Светоуспењске обитељи у Сељанима код Пријепоља јеромонах Петар и ђакон Саборног храма Светог Василија Острошког у Пријепољу Горан Крстић.

На позив ђакона, Трпези Господњој су са страхом Божијим, вером и љубављу приступили верујући људи, насладошћујући се Пречасним Тајнама Тела и Крви Христове. У току Литургије Владика је освештао славски колач и жито које је припремила игуманија мати Магдалина, у част њене заштитнице Свете Марије Магдалине.

Честитајући имендан мати игуманији, Преосвећени је подсетио да се Света Марија Магдалина одликовала љубављу према Господу и није се плашила да буде уз Њега и када је страдао и због тога је била удостојена да буде први сведок Христовог Васкрсења: – И следбеници Христови каснијих времена који се одликују таквом вером и љубављу често узимају име Магдалина. И сама вера у Бога и љубав према Њему њих побуђује да такво име изаберу, а Света Магдалина се моли за њих да се та вера и љубав у њиховом животу потпуно пројави. И наша мати Магдалина изабрала је то име од срца и угледала се на Свету Магдалину и ево докле је довела њена верност Богу. Цео свој живот је била спремна да посведочи своју веру и љубав, и хвала Богу да јесте, и хвала Богу што ју је подржао тако да је у томе и успела. Али њен животни подвиг још није завршен подвизи су још пред њом. Света Магдалина се и даље моли за њу, да истраје до краја на овом путу исповедања и показивања вере и љубави.

За све прослављаче Бога на овом литургијском сабрању мати Магдалина је уприличила трпезу љубави.