Дух Свети оздрављује и оснажује човека за живот вечни

На Духовски понедељак, 17. јуна 2019. године у манастиру Свете Тројице у Горњој Бистрици код Нове Вароши молитвено је прослављен други дан Тројичинданских празника.

Свету Архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије уз саслужење протојереја-ставрофора Станка Благојевића архијерејског намесника нововарошког, протосинђела Мелентија настојатеља Светотројичке обитељи и протођакона Николе Перковића.

Честитајући присутнима наставак празновања Тројичиндана, у пригодној беседи, Преосвећени Епископ Атанасије је нагласио колико је велики и значајан догађај Силазак Светога Духа на апостоле: – Господ наш Исус Христос је Светога Духа, као животну силу, послао целој Цркви, свима онима који верују у Њега, а то значи да Га је послао и нама. Господ је рекао да ће Духа Светога излити на целу творевину и да ће Њиме као силом обогатити све верујуће. Од оног времена две ствари су за нас најбитније. Прва је да дамо да Дух Свети, којег смо добили на дар, дејствује у нама, у нашим душама и телима, у нашем бићу. А друга је да нас Дух Свети обогаћује собом, да будемо богати Њиме. И у том и таквом богатству, богатству Духом Светим а не у било каквом материјалном богатству, је спасења свима нама. А Дух Свети тако делује у нама да богатећи се Њиме ми постајемо здравији, постајемо снажнији, и Он остаје у нама као вечна имовина. Када у себи имамо Духа Светога ми смо онда у животу вечноме јер Он је Дух вечнога живота.

Након Литургије сви присутни су заједно пошли на послужење и тиме у заједничарењу и пријатним духовским разговорима продужили славити овај велики и значајни празник наше свете Цркве.