Епископ Атанасије богослужио у Милешеви

На дан молитвеног сећања на Свету мученицу Аквилину, 26. јуна 2018. године, Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије је служио Свету архијерејску Литургију у Спасовој цркви манастира Милешеве. Саслуживали су духовник манастира архимандрит Леонтије, архијерејски намесник пријепољски протојереј Игор Ерић, и протођакон Никола Перковић. За певницом је одговарало сестринство манастира.

Честитајући имендан игуманији милешевске обитељи мати Аквилини, Преосвећени Епископ је рекао: – Да се Света мученица Аквилина моли за све нас, за тебе, за твоје сестре које ти руководиш на путу спасења. Они који су пошли за Христом путем спасења, апостоли и сви велики светитељи, они су постали и сами велики учитељи јер воде путем спасења, који је Христов пут и тај пут, као што сте могли сазнати, видети и искусити, јесте пут љубави према Богу али такође и пут великих подвига, напора и страдања. Али све се тешкоће на том путу могу лако превазићи зато што је тим путем спасења Господ водио и води сам све нас. Ово свето сестринство наставља да пред Богом заступа све нас, цео српски род. Од ваших светих молитава овде у светој Милешеви не зависи само ваше спасење, него овде налазе спасење сви који долазе у овај манастир. Нека тако и буде, нека ваше молитве буду и даље приношене за сваку душу. Господ да вас благослови и укрепи.