Епископ Атанасије најавио прославу епархијске славе – Светог краља Владислава

У порти манастира Милешеве Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије  је у петак 2. октобра 2020. године најавио духовне свечаности које предстоје поводом обележавања дана Светог краља Владислава – славе Епархије милешевске и ктиторске славе манастира Милешеве: – Тога дана ћемо нарочито свечано славити Бога и одати му захвалност за сва добра која од Њега примамо, а нарочито за дар живота и здравље које нам Он и даје и осигурава молећи се уједно Њему да продужи, да настави, чинити нам добро и праштати све наше промашаје  и наше грехе упућујући нас путем непогрешивим.

– Акценат овогодишње прославе јесте на два значајна догађаја. Један је из области културе а други из области молитве. Уочи самог празника, 6. октобра увече, биће приређена овде у порти манастира Милешеве значајна духовна академија. Сутрадан, на сам дан празника, биће служена Божанска Литургија са више архијереја Српске Православне Цркве, најавио је Епископ Атанасије.

Обраћање Епископа Атанасија можете послушати овде: