Епископ Атанасије посетио храм Свете Петке у Пљевљима

У сусрет празнику Свете преподобне Параскеве, Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије посетио је, у уторак 12. октобра 2021. године, храм Свете Петке у Пљевљима.

Свештеничко братство пљеваљског саборног храма је упознало Епископа Атанасија са свим пословима који су у задње време рађени у храму и порти. Завршено је комплетно фрескописање, храм је опремљен са свим потребним стварима за богослужења, приводе се крају започети радови на уређењу порте, тако да ће до славе све бити спремно да се на достојан начин обележи празник Преподобне мајке Параскеве.

У дужем конструктивном и пријатном разговору са свештеницима и члановима црквеног одбора Епископ Атанасије је похвалио њихов труд и залагање.

Пљевљаци су захвалили Преосвећеном на посети и замолили да оваквих посета буде што више јер оне свима доносе изузетно много духовних добара а то нам је у ова тешка времена најпотребније.