Ирански амбасадор посетио манастир Милешеву

Амбасадор Исламске Републике Иран у Србији, Његова Екселенција Рашид Хасанпур Баеи са сарадницима, посетио је у петак 23. септембра 2022. године манастир Милешеву. У делегацији је био и г. Амир Пурпезешк, директор Културног центра Амбасаде Исламске Републике Иран у Београду.

Уважене госте у порти манастира Милешеве дочекао је Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије.

Владика је са гостима најпре обишао манастирски храм Вазнесења Господњег и кратко их упознао са најзначајнијим детаљима који карактеришу нашу велику историјску, културну и верску знаменитост.

У разговору који је потом уследио у манастирском салону, Епископ и амбасадор су истакли значај међуверског дијалога у срединама у којима живе припадници различитих вера, јер се тако пружа прилика да се људи међусобно што боље упознају и да заједнички дају допринос изграђивању друштвене заједнице којој припадају.

На крају састанка, саговорници су разменили пригодне поклоне као успомену на овај сусрет.