Конгрес историчара медицине у Милешеви

У четвртак, 31. маја 2018. године, у Ризници манастира Милешеве отворен је девети по реду Конгрес историчара медицине 800 година српске медицине, у организацији Српског лекарског друштва.

Конгрес је отворио др Зоран Вацић, председник секције за историју Српског лекарског друштва који је истакао да је посебно радостан што се ово саборовање одржава управо у манастиру Милешеви који је имао своју болницу као и манастири Хиландар, Студеница, Мажићи код Прибоја и други наши средњовековни манастири.

Учесницима конгреса добродошлицу је пожелео и поздравио их Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије, који је нагласио да се и манастир Милешева припрема за свој велики јубилеј, осам векова постојања и да оба јубилеја повезује управо Свети Сава, који је био не само оснивач српске Цркве него и српске научне медицине, чије су мошти 350 година почивале у милешевској Вазнесењској цркви.

Конгрес историчара медицине траје до 3. јуна и на истом своје радове представиће преко 60 излагача.

Поздравно слово Епископа Атанасија на отварању Конгреса можете послушати овде: