На Лучиндан Епископ Атанасије богослужио у Прибоју

У деветнаесту недељу по Духовдану, 31. октобра 2021. године, када наша Света Црква прославља молитвену успомену на Светог апостола и еванђелисту Луку и Светог Петра Цетињског, Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије предстојао је литургијским сабрањем у Васкрсењском храму у Прибоју.

Саслуживали су архијерејски намесник прибојски протојереј-ставрофор Марко Папић, парох сурдулички протојереј Миленко Пијевац (Епархија врањска), старешина храма протојереј Спасоја Вујанић и протођакон Иван Савић.

Верни народ Прибоја и његове околине, у духовној радости сабрао се у храму на Божанској Литургији око свога Епископа пројављујући јединство Цркве, и прослављајући свете Божије угоднике. Честитајући празник прибојској црквеној заједници, Владика је у својој беседи рекао: – Господу се сва творевина покорава. А Господ нам каже: Не будите задовољни тиме што вам се анђели покоравају, није то најважније. А шта је најважније? Будите задовољни и радосни што су имена ваша написана на Небесима! То је најважније. Што су ваша имена уписана у Књизи Живота! Записани сте као грађани Царства Небескога! Јер, ради тога је Христос и дошао. Да нас који смо били отпали врати и поново упише у Књигу Живих.

– Ово што смо данас прочитали из Јеванђеља важи заувек, и најважније је. Јер, ако су наша имена написана на Небесима без обзира колико ми трајали овде, у овом времену и простору ми смо опет осмислили свој живот јер имена написана на Небесима су написана за вечност, трајно. То је највеће благо које црпимо из данашњег празника.

– Ако ми чинимо добро другима и други нама онда смо сви узајамно у добру повезани и сви се угледамо на Оца Небескога, нагласио је Епископ Атанасије.

Након свете службе, поводом крсне славе, Епископ Атанасије је био гост у дому старешине храма Васкрсења Христовог, протојереја Спасоје, осветивши славске дарове и пререзавши славски колач.