Одлучност Пљевљака у одбрани светиња не јењава

У недељу, 12. јануара 2020. године, у Пљевљима је одржана једанаеста литија у знак протеста против усвајања Закона о слободи вероисповести. Литија је показала да одлучност Пљевљака у одбрани светиња не јењава и да су спремни да истрају све док се Закон не повуче.

Вернике је након одслуженог молебана Пресветој Богородици у литији предводио Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије. Сабрани у крсном ходу застали су испред Општине где је прочитано саопштење Епископског савета Српске Православне Цркве у Црној Гори.

Након тога окупљени су се упутили ка Цркви Свете Петке где се верницима обратио Епископ Атанасије, који је истакао да је веома важно да слушамо глас Епископског савета наше Цркве у Црној Гори јер је кључ успеха у слушању Бога истинитога, Његовог Духа Светога, а слушамо га кроз слушање гласа Цркве Христове коју имамо на нашем простору.

Обраћање Епископа Атанасија можете послушати овде: