Подиже се Крст на врху изнад манастира Милешеве

У среду 20. октобра 2021. године Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије је у манастиру Милешеви дочекао припаднике Хеликоптерске јединице Војске Србије заједно са члановима Одбора за постављање Крста на врху Титеровац изнад манастира Милешеве како би заједнички сагледали све аспекте и услове за реализовање посла и сачинили целокупан план радова.

Након договора Епископ Атанасије је похвалио рад и труд припадника Хеликоптерске јединице али и чланова Одбора за подизање Крста јер су се сви потрудили да дају свој допринос овом значајном и сложеном послу.

Због неповољних временских услова није се могло приступити завршним припремама за постављање Часног Крста када је било у почетку планирано, те су сви изразили наду да су се стекли сви повољни услови да Крст засија на припремљеном постољу на Титеровцу, на духовну радост и укрепљење свих добронамерних људи милешевског краја, али и целокупне Епархије милешевске и свих поклоника задужбине Светог краља Владислава.