САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ ЕПАРХИЈЕ МИЛЕШЕВСКЕ

Према извештају настојатеља манастира Свете Тројице у Дубници код Нове Вароши – Епархија милешевска, игумана Теофила, поднетом надлежном Епископу милешевском Атанасију 16. децембра 2019. године, умировљени Епископ Филарет је, рано ујутру тога дана, отпутовао из  манастира Свете Тројице и потврдио да одлази са простора Епархије милешевске.

Подсећамо да је умировљени Епископ Филарет, сагласно договору постигнутом између њега, Светог Архијерејског Синода Српске Православне Цркве и Епископа милешевског Атанасија, од 16. децембра 2017. године па до истога датума ове године у статусу заслужног и уваженог госта, боравио у манастиру Свете Тројице у Дубници. Међутим, Свети Архијерејски Сабор Српске Православне Цркве који увек тежи ка савршеним и најбољим решењима, због чега одлуке Архијерејских сабора изражавају заједнички и најмудрији глас Цркве, на свом мајском заседању 2019. године, разматрајући и ову тему, закључио је да би било боље и целисходније решење овог питања ако би умировљени Епископ Филарет боравио изван простора Епархије милешевске, и зато је Свети Архијерејски Сабор донео такву одлуку.

Својим oдласком из манастира Свете Тројице у Дубници 16. децембра 2019. године Епископ Филарет је извршио ту  одлуку Светог Архијерејског Сабора Српске Православне Цркве са његовог мајског заседања 2019. године.

Из Кабинета Епископа милешевског