Свети Сава је наша звезда водиља

Кличући свом првом светом пастиру и неуморном путеводитељу, доброжелатељу и доброчинитељу, Светом Сави, српски народ Прибоја се сабрао на светосавској академији коју је приредила овдашња Црквена општина у недељу 28. јануара 2018. године.

Прилику да дају допринос прослављању првог српског Просветитеља и Архиепископа имали су деца предшколске установе Невен, ученици прибојских основних и средњих школа, црквено-градски хор Свети кнез Лазар, КУД Дабар. Гост академије био је песник и управник Библиотеке Матице српске г. Селимир Радуловић, који је говорио своје стихове.

Поздрављајући присутне Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије је рекао да и данас своје главе подигнемо ка небу јер је на њему наша звезда водиља, Свети Сава који се пред престолом Творца моли за сав род српски и указује му једини прави пут који води у живот вечни и заједницу са Богом.

Снимак Светосавске академије, прилог ТВ Прибој, можете погледати овде: