У посети коренима

Свештеник из Холандије, протојереј-ставрофор Војислав Билбија са својим синовимa и још неколико пријатеља, боравио је у недељу и понедељак 19. и 20. маја 2024. године, у посети манастиру Милешеви.

Са својим сапутницима прота је најпре посетио Његово Преосвештенство Епископа милешевског г. Атанасија у епархијском двору у Пријепољу којом приликом му је објаснио посебан разлог њихове посете нашој Епархији.

Наиме, према породичном предању, породица Билбија је у далекој прошлости живела на простору села Косатица, недалеко од манастира Милешеве, у месту које се и данас зове Билбиште. Протина жеља је била да дође и обиђе место одакле су, по претпоставци, њихови корени.

Након разговора са Епископом Атанасијем прота Воја, са сапутницима, отишао је до Косатице и Билбишта, где су се дуже задржали разгледајући околину и предивне пределе нашег краја, њихове старе постојбине.