Важно је чиме испуњавамо своје памћење и срце

У недељу 19. новембра 2017. године верујући народ Пљеваља и околине сабрао се у манастиру Свете Тројице на Светој Архијерејској Литургији коју је служио Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије.

Саслуживали су протојереј-ставрофор Огњен Перковић, парох пљеваљски; протосинђел Владислав, настојатељ Светотројичке обитељи; јеромонах Никодим, сабрат овог манастира; и протођакон Никола Перковић.

У својој беседи Епископ је подсетио присутне на речи недељног јеванђељског одељка о исцељењу крвоточиве жене и подизању из мртвих Јаирове кћери. По речима Владике, у ова два догађаја приказана је с једне стране безобална вера болесне жене и потиштеног, тужног оца а са друге стране безобална љубав Господа, Бога и Спаситеља нашег Исуса Христа према човеку, који и свима нама у данашње време препоручује да и сами имамо веру, поверење у Њега и да ће Он свима нама узвратити по вери нашој.

Надахнут овим Христовим чудима Епископ Атанасије је поучио народ да што више разговарају о оваквим догађајима, и о свим спасоносним делима нашег Господа описана у току Његовог живота са људима: -Трагично је, а то је и честа појава, да тако важне догађаје сметнемо са ума, склонимо из наше свести и видокруга. И уместо тако важних догађаја често истичемо неке баналне, пролазне, безначајне и штетне, и то држимо у својој свести, то слажемо у свом срцу, тиме пунимо своју душу као неким смећем, тако да за овако важне догађаје записане у Светом јеванђељу не остане простора у нашој свести, нашем памћењу, у нашем срцу. Важно је чиме испуњавамо своје памћење и своје срце, добротољубљем или злољубљем, храном која покреће дух човеков и срце, или на добро или на зло.