Вера у Бога је наш најјачи ресурс у борбама

Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије, предстојао је евхаристијским сабрањем на храмовној слави у част Светих Равноапостолних царева Константина и Јелене у Сељашници надомак Пријепоља, 3. јуна 2018. године.

Саслуживали су секретар Епархије милешевске протојереј Бранислав Стојановић, настојатељ Светоуспењског манастира у Сељанима јеромонах Петар, и ђакон Горан Крстић. У Светој Литургији учествовала је и игуманија манастира Светог пророка Илије на Јабуци, мати Ана.

Верујући народ Сељашнице и околине испунили су храм и уз благодарност Богу помолили се за молитвено заступништво Светом цару Константину и Светој царици Јелени. У тој благодарности неки од верујућих су приступили Трпези Господњој, наслађујући се Пречасним Телом и Крвљу Господа и Спаситеља нашег Исуса Христа.

Након заамвоне молитве извршена је Литија око светог храма у којој су узнете молитве за ово село, његове мештане, и сав народ који се сабрао у славу Божију. Преосвећени Епископ је освештао славско жито и колач а потом се честитајући славу обратио верницима: -Гледајући у лик Светог цара Константина и слушајући оно што нам поручује Свети апостол Павле, ми смо сазнали да су најмоћнији савезници они људи који су угодили Богу и који су увек Њему близу и кога могу увек умолити за помоћ, за старатељство. А најмоћнији ресурс нису ракете, не. Од Светог апостола Павла учимо да је у борби најјачи ресурс вера у Бога непобедивога. Подсетимо се шта смо научили из посланице Светог апостола Павла Јеврејима како су угодници Божији постајали јаки вером у Бога Христа. Народи су постајали јаки истом том вером у Христа, и каже се да мали народи, зато што су имали веру у Бога, окренуше војске туђинске у бекство. Ми вером у Бога надилазимо тај недостатак малог броја, добијамо снагу којом надилазимо сваки број.

Домаћин овогодишње храмовне славе био је г. Богољуб Топаловић из Сељашнице који је после Свете Литургије са својом породицом приредио свечани славски ручак. За наредну годину за домаћина славе пријавио се г. Игор Топаловић, такође из Сељашнице.