Зацељена рана полувековног раскола

Хиљаде верних испунило је данас, 19. маја 2022. године, Саборни храм Светог Саве на Врачару, где су свету архијерејску Литургију служили Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије и Његово Блаженство Архиепископ охридски и македонски г. Стефан уз саслужење архијереја Српске Православне Цркве и Македонске Православне Цркве – Охридске Архиепископије, у молитвеном присуству Његовог Блаженства Архиепископа охридског и Митрополита скопског г. Јована

На светој Литургији, којом је после више од пола века искушења васпостављено међусобно литургијско и канонско општење, саслуживали су високопреосвећена господа митрополити преспанско-пелагонијски Петар, дебарско-кичевски Тимотеј, дабробосански Хризостом, струмички Наум; преосвећена господа епископи сремски Василије, зворничко-тузлански Фотије, полошко-кумановски Јоаким, крушевачки Давид и хераклејски Климент; у молитвеном присуству архијереја, чланова Светог Архијерејског Сабора Српске Православне Цркве.

Извор: Информативна служба СПЦ