Братство Михољски збор и Братство православне омладине Прибоја посетили Епископа Атанасија

У суботу, 12. марта 2022. године, у манастиру Милешеви, Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије примио је чланове Братства Михољски збор из Тивта и Братства православне омладине Прибоја Свети деспот Стефан Лазаревић.

У срдачном разговору гости су упознали Владику са идејом о братимљењу ова два Братства као и о досадашњим активностима које имали на хуманитарном и културно-просветном пољу, по којима су ова удружења и највише препозната у јавности.

Владика је са великим задовољством благословио њихову добру намеру о братимљењу које ће бити уприличено у Недељу Православља, 13. марта 2022. године у Прибоју након свечане литије у част велике победе Цркве Христове над иконоборачком јереси.

Братимљење ова два Братства има за циљ заједничко деловање на очувању православне вере, традиције и културе српског народа, као и у друштвено-хуманитарним делатностима.

.