Епископ Атанасије обишао радове на Спасовој цркви у Црнузима

У Недељу прву по Духовдану, 11. јуна 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије у поподневним часовима посетио је село Црнуге код Прибоја и том приликом се упознао са радовима на уређењу цркве Вазнесења Господњег у изградњи.

Епископа је дочекао Архијерејски намесник прибојски протојереј-ставрофор Марко Папић са свештеницима и верним народом.

Намесник је владику упознао са досадашњим радовима: постављени су мермерни под и иконостас од оникса које су урадили македонски мајстори Љубе и Даре Димоски, пореклом из Прилепа. Такође постављен је полијелеј, урађен је тротоар око храма и цокла. План је да, ако Бог да, до јесени црква буде завршена и спремна за освећење.

Владика је изразио своје задовољство и похвалио труд и залагање мештана, дародаваца и надлежног пароха оца Марка, и подстакао их на даљи успешан рад на уређењу и украшавању Спасове цркве.