Епископ Атанасије разговарао са настојатељима манастира Епархије милешевске

На дан молитвеног прослављања Светог Јована Милостивог и Преподобног Нила Синајског, 25. новембра 2022. године, у Епархијском двору у Пријепољу Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије одржао је молитвено-радни састанак са млађим настојатељима манастира Епархије милешевске.

Састанку су присуствовали настојатељи манастирâ Успења Пресвете Богородице у Сељанима код Пријепоља игуман Петар, Свете Тројице код Пљеваља игуман Зосима, Светог Николаја у Бањи код Прибоја јеромонах Јован и Светих Козме и Дамјана на Воденој Пољани код Нове Вароши јеромонах Матеј.

Теме о којима се разговарало биле су везане за монашки живот, предстојећи пост, обележавање празника Рођења Господа Исуса Христа, молитвени поредак и др.

Владика је све настојатеље срдачно поздравио, пожелео благословен почетак поста, посебно нагласивши да предстојећи пост сви треба да искористе да што боље и што више духовно узрастају, да буду добри, прави монаси, храбри војници Христови.