Епископ Игњатије одржао предавање у Пријепољу

Један од догађаја који претходе јубилеју манастира Милешеве – осамстогодишњици постојања ове немањићке светиње, догодио се у суботу, 23. марта 2019. године у Дому културе у Пријепољу.

Његово Преосвештенство Епископ пожаревачко-браничевски и декан Православног богословског факултета Универзитета у Београду г. Игњатије (Мидић) одржао је предавање на тему Црква и живот. Сабраном свештенству, монаштву и верном народу најпре се обратио предстојатељ Епархије милешевске Преосвећени Епископ г. Атанасије који је у поздравном слову рекао да је Црква Христова најсавршеније и најсветије што имамо на земљи, и најдиректније је везана за живот из свих аспеката, препустивши реч драгом госту, Епископу Игњатију који је, на радост сабраних, појаснио природу Цркве и на који начин се остварује живот човеков у Цркви Христовој, нагласивши да је Божанска Литургија на којој се сабирамо есхатолошко пројављивање Цркве овде и сада, у којој се збива и остварује за нас продор у свет и време оног Есхатона, онога Последњег у нашој вери што је Бог обећао и што даје онима који Га љубе, а што нам је припремљено и резервисано за сву вечност. Она је, према речима Преосвећеног, тајна Сина Љубљенога и нашег богооблагодаћења у Љубљеноме, она је Богочовечанска Тајна сједињења и јединства Бога и човека у Једноме Христу, у јединству Њега као Главе и Тела, које је Црква Његова.

На крају предавања, слушаоци су били у прилици да поставе питања на која је Владика Игњатије радо одговорио.

Комплетан тонски запис са предавања можете послушати овде: