Пљевља дванаести пут поручују: Не дамо светиње!

Велики број православних вјерника окупио се у четвртак 16. јануара 2020. године у 18 часова испред цркве Свете Петке на молебану Пресветој Богородици и дванаестој литији у знак протеста против Закона о слободи вјероисповјести.

Молебан Пресветој Богородици служио је епископ милешевски Атанасије.

Након одслуженог молебана, литија је кренула устаљеном рутом улицом Првог децембра, поред Милет Баште, улицом Мила Перуничића, затим улицом Краља Петра до Општине.

Испред Општине окупљеним вјерницима прочитано је саопштење Одбора. Саопштење је прочитао новинар Милан Кнежевић.

Након тога окупљени су се упутили Цркви Свете Петке, гдје је уприличен пригодан програм, а присутнима се обратио епископ Атанасије.

Присутни су имали прилику да чују гуслара Васа Ђондовића и рецитацију Гимназијалке Софије Савић која је рецитовала стихове Милана Бајчете „Чувари вере“.

Треба напоменути да иако је на литији учествовао велики број вјерника, све је прошло у најбољем реду без иједног инцидента.

Извор: ПВ портал

Видео запис Мика Митровића можете погледати овде: