Изложба фотографија посвећена пљеваљским литијама

По благослову Епископа милешевског г. Атанасија, у недељу 16. августа 2020. године у порти храма Св. Петке у Пљевљима, након Свете Литургије, уприличена је изложба фотографија са пљеваљских литија под називом Свиће зора. Изложба обухвата период од децембра 2019. до јануарa 2020. године и представља сведочанство народног јединства у одбрани светиња забележено оком камере.

Изложбу је приредио протојереј-ставрофор Дарко Јовић у сарадњи са члановима Православне омладине из Пљеваља. Поштујући мере НКТ (Национално координационо тело) народ пљеваљског краја са одушевљењем посећује ову изложбу подсећајући се дана њихове истрајне борбе, поносни што су учествовали у њима. Љубав, вера и истрајност уочљиви су на свакој фотографији. Свака је историјска.

Изложба ће трајати до четвртка 20. августа, док ће наредне недељe бити приказан литијски период из фебруара и мартa.

Пљевљима СВИЋЕ ЗОРА јер они истрајно НЕ ДАЈУ СВОЈЕ СВЕТИЊЕ!